Detoks alkoholowy – najważniejsze informacje.

Detox alkoholowy, a ogólny problem alkoholizmu w Polsce.

Nie da się ukryć, że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak olbrzymi jest problem uzależnienia od alkoholu w Polsce. Szczególnie w miastach nauczeni jesteśmy, że alkoholicy to osoby, które chodzą pijane po ulicach, żebrzą o pieniądze na kolejną butelkę albo urządzają awantury słyszane przez sąsiadów, Tymczasem pewnie wielu z nas ma w pobliżu osobę uzależnioną, tylko po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Ukryty alkoholizm to zmora dotykająca głównie osoby pracujące w stresie, a nawet takie, które mogą pochwalić się wysokim statusem społecznym lub rozwiniętą karierą zawodową. Na detoks alkoholowy trafiają osoby, które na przykład podczas pracy zdalnej pozwalały sobie na poranny łyk wina, później wino od obiadu, a następnie „na dobry sen”. Ostatecznie okazywało się, że nie mogą normalnie funkcjonować bez alkoholu, a już jeden dzień bez powodował u nich złe samopoczucie, brak możliwości skupienia, czy problemy w pracy.

Detox alkoholowy – ogólne informacje.

Czas trwania detoksu alkoholowego według zaleceń to okres od 7 do 10 dni. Wszystko to oczywiście w pełnym uwzględnieniu potrzebne, stanu zdrowia, tego w, jak silnym i długim ciągu alkoholowym jest pacjent. Czasami detoks alkoholowy wiąże się tylko z małymi, ale nieprzyjemnymi objawami. Niestety najczęściej osoby poddawane detoksowi to jednak te, które są w długim ciągu, zażywają duże ilości alkoholu i nie są w stanie poradzić sobie z przerwaniem tego zamkniętego koła powolnego staczania się. Wtedy też odtruwanie alkoholowe wygląda jest ciężkim przeżyciem, ale należy pamiętać, że jednocześnie pierwszym krokiem do terapii. Ośrodki leczenia uzależnień alkoholowych prowadzące detox alkoholowy to miejsca, które zajmują się uzależnionymi kompleksowo, a przede wszystkim mają pełny, 24-godzinny nadzór nad osobą poddawaną odtruciu alkoholowemu, podobnie jak w przypadku detoxu narkotykowego. Podczas niego alkoholikowi podawane są środki wspomagające regenerację i odbudowę odpowiednich procesów biochemicznych organizmu, podając mu w dużych dawkach potas, witaminę B oraz magnez.

Detox alkoholowy – objawy odstawienne podczas odtruwania poalkoholowego.

Odtruwanie alkoholików może okazać się wyjątkowo dla nich nieprzyjemne, jeżeli chodzi o objawy zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wśród tych pierwszych najczęściej pojawia się ból głowy, jak i całego ciała, dreszcze i zimne poty, różnego rodzaju zaburzenia ze strony układu pokarmowego, głównie biegunki i wymioty. Jeżeli chodzi o stan psychiczny pacjenta, detox alkoholowy może wywołać bezsenność, stany lękowe, a nawet agresję i omamy.